SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Prematüre Bebek Bezi

PREMATÜRE VEYA 0 NUMARA BEBEK BEZİ

Normal koşullarda gebelik süresinin 38 hafta ile 42 hafta arasında olması beklenir. Ancak herhangi bir sebepten dolayı; 37. hafta veya öncesinde, yani erken bir şekilde bebek hayata gözlerini açarsa tıpta bu bebeğe prematüre denir. Hayata erken başlayan bebek henüz gelişimini tamamlayamadan doğduğu için çok küçüktür. Bebeğin doğum haftası ve doğduğundaki ağırlığı ne kadar az ise bebek için risk o derece artar. Bebek taburcu olup eve döndükten sonraki dönemde de bakımı oldukça önem taşır. Sağlık ve gelişim kontrollerinin belirli aralıklarla kontrol edilmesi gerekmektedir. Bebek gelişimini henüz tamamlayamadan dünyaya geldiği için, basit mikroplardan bile etkilenebilir ve enfeksiyon kapabilir. Erken doğum olduğundan bağışıklık sistemi de düşük olan bebeğin bu süreçte iyi bakılması ve her türlü dış etkenlerden korunması gereklidir. Ev ortamını bebeğe göre düzenleyen ve hijyen kurallarına dikkat eden ebeveynin, bebeği için kullandığı ürünler açısından da dikkatli davranması gerekir. Bebek için uygun olan bebek bezi kullanımı da bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Prematüre bebek bezi, bu noktada bebeğinizin huzurlu ve sağlıklı büyümesi açısından önem taşır.

Prematüre Bebek Bezi İle Huzur Dolu Günler

Erken doğan bebeğin cildi de çok ince ve hassastır. Bebeğin cildi kolayca zedelenebilir veya tahriş olabilir. Zaten cildi hassas olan bebeğin, tüm gün poposu bez içinde kapalı kalır. Bebeğin cildine zarar gelmemesi, alerji veya pişik olmaması ve sağlıklı huzurlu bir şekilde büyümesi için bez seçimi çok önemlidir. Bebeğinizin bu süreçte huzurlu bir gün geçirmesini sağlayacak özel bir ürün kullanmak gerekir. Prematüre bebek bezi, bebeğiniz için güvenle kullanabileceğiniz bir üründür. İdeal cilt koruması sunan güvenilir markaların prematüre bezleri, ipeksi yumuşak dokusuyla bebeğinizin cildine zarar vermeyecektir. Erken doğan bebeğiniz için alacağınız prematüre bebek bezinin hava alabilen dış yüzeyi sayesinde, bebeğin cildinin temiz hava ile buluşmasını ve nemli havanın dışarı atılarak cildinin kuru kalmasını sağlamış olursunuz. Böylece bebeğinizin mutlu ve rahat olmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz için uygun olmayan ürünler kullandığınız zaman bebeğiniz rahatsız olabilir.Üstelik cildi hassas olduğundan cilt sorunları da beraberinde gelebilir. Bu nedenle bez seçiminde anne ve babalara büyük sorumluluk düşer.

Prematüre Bebek Bezi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebeğine uygun bezi seçmek anne babalar için önemlidir. Doğru bezi seçerken bazı faktörlere dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle bez seçerken bebek kilosuna bakılarak seçilmelidir. Çok kaliteli bir bebek bezi olsa dahi, bez bebeğe uygun değilse bu durum bebek için sorun meydana getirebilir. Bebek bezi alırken emiş gücünün yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Erken doğan bebeğiniz için alacağınız prematüre bez, sıvı kilit sistemi sayesinde sıvıyı dışarı sızdırmadan içine hapsederek bebeğin cildinden uzak tutar ve böylece pişik oluşumunu da engellemiş olur. Ayrıca bezin yumuşak bir dokusunun oluşu, kokusu ve hafifliği gibi özelliklerine de dikkat etmek gerekir. Esnek bantlarının oluşu, bebeğinizin belini tamamen kavramasını ve rahat hareket etmesini sağlar. Bebeğiniz büyüdükçe bezinizin numaraları da değişir. Bu nedenle bez satın alırken bebeğinizin kilosuna uygun olanı seçmelisiniz. Onun rahatlığı ve huzuru için aradığınız bu özelliklerin hepsini ebebek’te bulunan bilindik markaların bezlerinde bulabilirsiniz.

Aradığınız 0 Numara Bezler ebebek’te

Bebeklerin sağlığı ve mutluluğu aile için oldukça önemlidir. Altını pisletse dahi uykusunu bölmeden huzur dolu uyuması ve gün içinde bezinden dolayı huzursuz olmaması, ebebek olarak bizim için de her zaman önemlidir. Bu nedenle size tavsiyemiz, bebeğinizin sağlığını destekleyen ürünler seçmeniz yönünde olacaktır. 0 numara ürünlerle korunmaya ihtiyacı olan, dünyaya yeni gözlerini açmış prematüre bebeğiniz için doğru olan ürünü seçmiş olursunuz. Alacağınız ürünü indirimlerle daha uygun fiyata alma şansına sahip olabilmeniz de mümkün!

Prematüre Bezleri Kaç Numaradır?

Prematüre bebek bezleri 0 numaradır.