SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Kaşık Maması

KAŞIK MAMASI

Sağlıklı beslenme, daha hamileyken gündeminize girer. Siz ne kadar sağlıklı ürünler tüketirseniz, bebeğinizin gelişimi de o kadar olumlu yönde etkilenir. Doğumla birlikte, emzirme sürecinde de bebeğiniz hala sizden tam anlamıyla bağını koparmadığı için yediğiniz her şeye dikkat etmeniz gerekir. Bebeğiniz ek gıdaya başlamadan önce hazırlık yapmaya başlarsınız. Her yiyeceğinin organik ve sağlıklı içeriğe sahip olmasına özen gösterirsiniz; fakat unutulan şey ise bebeğinizin tek bir öğünde birçok vitamin ve minerali alamamasıdır. Bebek kaşık maması sayesinde bebeğinize günlük vereceğiniz tüm yararlı besinleri tek bir öğünde yedirebilirsiniz. Hem sağlıklı içeriği hem de doyurucu ve lezzetli yapısıyla bebeğiniz yemeğinin keyfini çıkaracak.

Kaşık Mamasının Bebeğinizin Hayatındaki Önemi

Daha gelişim çağında olan bebeğiniz, yetişkin bir insana oranla daha çok vitamin ve minerale ihtiyaç duyar. Özellikle iştahsız olan bebeklere besin değerinden yüksek sebze ve meyveleri vermek bazen zor olabiliyor. Bu yüzden her yemek yediklerinde yüksek oranda vitamin ve mineral verebilmek çok önemlidir. Vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş tahıl karışımı olan kaşık mamalarını bebeğiniz keyifle tüketecek. Bal, pekmez, peynir ve doğal meyvelerle tatlandırılan kaşık mamaları, bebeğinizin damak tadına hitap edecek. Hazırlanması çok kolay olan bu mamaları, bebeğiniz ek gıdaya geçtiği zaman 4. aydan itibaren tüketebilir.

Kaşık Maması Bebeğinize Vereceğiniz En Sağlıklı Ek Gıda

Dikkat edilmesi gereken önemli bir husus, kaşık mamalarının ek gıda yerine geçtiğidir. Biberon mamaları ile karıştırılmaması gerekir. Biberon mamaları bebeklerin temel beslenmesidir; fakat kaşık mamaları ek gıda yerine geçerek bebeğinize vitamin ve mineral takviyesinde bulunur. Gelişmekte olan sindirim sistemine zarar vermemek adına ilk 6 ay sadece anne sütü ya da anne sütü yokluğunda devam sütü ile beslenmesi önerilen bebekler, bazen doktor tavsiyesi ile 4. aydan itibaren ek gıda alıştırmalarına başlayabilir. İçeriğindeki tahıl ve meyveler sebebiyle bunun öncesinde bebeklerin kaşık maması kullanması önerilmez.

Lezzetin ve Doğallığın Bir Arada Olduğu Kaşık Mamaları ile Bebeğiniz Gönül Rahatlığıyla Beslensin

En kaliteli markalar, kaşık maması kategorisiyle ebebek farkıyla sizlerle. Kaşık mamaları aracılığıyla sütlü ve sütsüz tahıl bazlı ek gıdalar ile bebeğiniz sağlıklı beslensin. Yaşına uygun olarak üretilen sütlü meyveli ya da yoğurtlu meyveli kaşık mama seçenekleri ile bebeğinizin ağzı tatlanacak. Süte alerjisi olan bebekler için zengin tahıl içerikli kaşık mamaları, glütensiz seçeneği ile bebeğinizin sağlığını düşünüyor. Pirinçli, yulaflı ya da 5 tahıllı seçenekleri ile bebeğinizin hem karnı doyacak hem de sağlıklı bir öğün yemiş olacak. Elmalı sütlü ya da yulaflı elmalı seçenekleriyle bebeğinizi uzun süre tok tutmaya yarayan kaşık mamaları ile bebeğinizin ve dolayısıyla sizin uykularınız daha huzurlu olacak. Organik içeriğe sahip tüm bu kaşık mamaları ilave şeker ya da renklendirici içermez. Bilindik markaların kaşık mamaları içeriğindeki vitamin ve mineraller ile bebeğinizin gelişmekte olan vücuduna en önemli desteği sağlar. Bebeğinizin sağlığını sizden sonra en çok düşünen ebebek, organik ürünlerden elde edilen kaşık mamaları ile bebeğinize ek gıda desteğinde bulunuyor.

Vitamin ve Mineral Deposu Kaşık Mamaları

ebebek’ten satın alacağınız kaşık maması ile bebeğinize ayına uygun içeriklere sahip sağlıklı ek gıda sunabilirsiniz. Ek gıdaya yeni başlayan ve sindirimi çok hassas olan bebeğinize uygun sütlü pirinçli ve meyveli kaşık maması ile bebeğinizin sağlığı emin ellerde. Ayrıca uyku, bebeklerin gelişiminde beslenmeden sonra en önemli kriterlerden biridir. Kaliteli uyuyan bebekler huzur dolu olurken, gelişimleri de olumlu yönde etkilenir. Gece uykusu öncesi bebeğinize sunacağınız sütlü elmalı ya da sütlü rezeneli 8 tahıllı kaşık maması ile bebeğiniz daha huzurlu bir uyku uyuyacak. Bebeğinize aynı anda birçok vitamin ve mineral alabileceği tahıl ve meyve karışımları yedirerek lezzetli bir öğün seçeneği sunacaksınız. Başta A, C, D, B6, B12 gibi vitaminler ve Kalsiyum, Demir, Çinko gibi mineral kaynağı olan bu kaşık mamaları ile bebeğiniz sağlıkla büyüyecek.

Bebek besinlerinde önde gelen markaları bulacağınız ebebek mağazaları ve internet sitesinde, promosyonları kaçırmamak için acele edin! Tüm bütçelere uyan kaşık maması çeşitleri ile bebeğinizin sağlığına destekte bulunurken, lezzetli yiyecekleri tatmasını da sağlarsınız.