SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Bakım Ürünleri

BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİ

Küçücük bir canlı, kucağınıza ilk aldığınız anda içinizde bin bir farklı duyguyu oluşturan canınızdan bir parça. Evet, anne-baba oldunuz, dünyaya size ait bir birey getirdiniz. O kadar küçük ve savunmasız görünüyor ki; bu canlıyı nasıl büyüteceğiniz, ona nasıl bakacağınız konusunda hamilelik döneminde okuyup öğrendiğiniz her şey anlamını yitirmiş gibi. Hem heyecanlı ve mutlu, hem de biraz kaygılısınız. Minik bebeğinizin bakımının üstesinden gelmek tabii ki çok kolay olmayacak, ancak bebek bakımı konusunda doğru ürünleri tercih ettiğiniz müddetçe işler yolunda devam edecektir. Bu nedenle, yavrunuzu büyütürken seçtiğiniz bebek bakım ürünleri, bebeğiniz için fayda gösterirken sizin için de hayatınızı kolaylaştıracak tarzda ürünler olacaktır.

Bebek Bakımına Yönelik Ürünler Neden Önemlidir?

Bebeklerin ciltleri çok hassastır, normalden çok incedir ve cildin en üst tabakasında bulunan yağ molekülleri oldukça azdır. Cildi koruyan bu moleküllerin az olmasından kaynaklı olarak, kullandığınız ürünlerin içerisindeki maddeleri, bebeğinizin cildi çok kolay emer ve bu maddelerden çok hızlı etkilenirler. Bebek bakımı ile ilgili tercih ettiğiniz tüm ürünler; bu sebeple organik içerikli, kimyasal barındırmayan, saf ürünler olmak durumundadır. Aksi taktirde, yavrunuzun hassas cildi tahriş olabilir, kızarıklıklar oluşabilir veya alerjik reaksiyon gösterebilir.

Bebekler için Bakım Ürünü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küçük bebeğinizin bakımı ile ilgili kullandığınız ürünlerin içeriğine dikkat etmeniz, bebeğinizin cildi ve sağlığı için çok önemlidir. Bu ürünler, bebeğinizin cildi ile temas halinde olacağı için mümkün oldukça saf içerikli olmalıdır. Seçtiğiniz ürünlerin paraben, alkol gibi kimyasallar ve sodyum sülfat gibi köpürtücü ajanlar barındırmayan ürünler olmasına özen göstermelisiniz. Bitkisel katkılı ve saf ürünler ve ph oranı 5,5 olan yavrunuzun cildine uyumlu ürünler en uygunları olacaktır. Alacağınız ürünlerin mikrobiyolojik kontrollerden geçmiş, antialerjik yapılı, içerisinde organik maddeler bulunuyorsa sertifikası olan ürünler olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yavrunuzun Hassas Cildini Nemlendirip Koruyun!

Minik yavrunuzun narin cildini dış etkenlerden korumak ve bakımını yapmak, doğru ürünleri tercih ettiğiniz takdirde çok kolay ve rahat olacaktır. Bebek bakımı konusunda, yavrunuzun cildinin bakımını yapmak, en önemli adımdır. Yavrunuzu, güneşin zararlı etkilerinden korumak amaçlı uygun SPF’li güneş kremleri ve bebeğinizin cildinin nem kapasitesini arttırmak için de nemlendirici kremler tercih edebilirsiniz. Böylelikle, güneş yanıklarının önüne geçebilir, bebeğinizin cildinin kuruyup tahriş olmasını engellemiş olursunuz. Bu ürünleri bebeğinize masaj yaparak uygularsanız, miniğinizin cildi yumuşacık olurken aynı zamanda onu çok rahatlatmış olacaksınız.

Diş Bakımını Erkenden Çocuğunuza Aşılayabilirsiniz

Yavrunuzun bakımı söz konusu olduğunda, hassas bünyesinin narin kalkanı cildinden sonra, yeni çıkmaya başlayan dişlerinin bakımını da yapmanız gerekecektir. Süt dişlerinin çabuk çürümesini engellemek ve yavrunuza diş bakımını erken yaşta benimsetmek amacıyla, yavrunuza uygun diş fırçası ve macunu seçiminde bulunarak ilk adımı atabilirsiniz.

Pişiklere Karşı Kullanabileceğiniz Bakım Ürünleri Bir Tık Uzağınızda!

Bebeklerle ilgili en çok ihtiyaç duyulan bir diğer bakım ürünü de, pişik önleyici kremlerdir. Gün boyu altı kapalı bir halde bulunan bebeğiniz, bezini ne kadar sık değiştirirseniz değiştirin, cilt yapısının hassas oluşundan kaynaklı olarak tahriş olup pişik olabilir. Pişik önleyici kremler veya bitkisel kaynaklı pudralar kullanarak bu sorunun önüne geçebilmeniz mümkün. Ebebek’i ziyaret ederek pişik ürünleri çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Bebek Bakımına Yönelik Aradığınız Her Şey ebebek’te!

Ebebek çeşit çeşit bebek bakım ürününü sizlerle buluşturuyor. Yüz, vücut ve diş bakım ürünleri ile aklınıza gelebilecek diğer tüm bebek bakım ürünleri için ebebek, en doğru adres! Ebebek’teki indirim ve kampanyaları takip ederek, bebeğinizin bakımına yönelik tüm ihtiyaçlarınızı daha ekonomik bir yolla karşılayabilirsiniz. Üstelik, bebek bakımı konusunda güvenilir ve kaliteli ürünler üreten markaların ürünlerini bir arada bulabilirsiniz. Sizleri, uygun fiyatlarla alışverişin keyfini çıkartmak için ebebek’e davet ediyoruz.