SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Emzirme Giyim

EMZİRME GİYİM

Emzirmek, anne olan bir kadın için dünyanın en iyi hislerinden birisidir. Bir sağlık sorunu olmadığı sürece her anne bebeğini emzirmek ister. Bebeğinizi hem bedensel hem de duygusal olarak beslemenin verdiği hazzı hiçbir şeye değişmezsiniz. Güzel olan yanlarının yanında bazı zorlukları da var tabii. Giysiler, belki de en zorlandığınız şeylerden birisidir. Bebeğiniz zaman veya mekân dinlemeden sizi dilediğince emmek ister. Normal kıyafetlerle bu durum işkenceye dönüşebilir. Emzirme giyim ise burada imdadınıza yetişecektir. Şık bir elbise, dar bir bluz veya kendi sütyenlerinizi giyinmeyi özlediğinizi duyar gibiyiz; ancak emzirme kıyafetleri sayesinde bunların hepsine kavuşabileceksiniz.

Lohusa Kıyafetleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni doğum yapan annelerin ilk fark edecekleri şey göbeklerinin hala yerinde durduğudur. Her kadında farklı olması kaydıyla, birkaç hafta göbeğiniz şişkin olacaktır. Hamileyken giydiğiniz kıyafetleri lohusayken de bir süre giyinmeniz gerekebilir. Bu yüzden hastane için hazırladığınız çantaya da koyulmak üzere, yeni anneliğinizin ilk haftalarında giyineceğiniz, vücudunuza ve emzirmeye uygun kıyafet ve gecelikler almanızı öneririz. İlk birkaç hafta bebeğiniz, size 5 dakikacık bile fırsat vermeyip sürekli emmek isteyecektir. Bu sebepten dolayı lohusa kıyafetleri, genelde sizi çok fazla sıkmayacak şekilde bol ve düğmeli üst parçası ile rahat emzirebileceğiniz ürünler olmalıdır. Ayrıca sezaryen doğum yaptığınız takdirde dikiş izinize denk gelmeyecek pijamalar ya da gecelikler gece daha rahat bir uyku çekmenize yarayacaktır.

Emzirme Kıyafetleri Artık Daha Şık!

Bebeğiniz doğduktan sonra en rahat ettiğiniz yer eviniz olacaktır; fakat bir süre sonra evde sıkılmaya başlayacak ve dışarı çıkıp hava almak isteyeceksiniz. Dolabınıza şöyle uzaktan baktığınızda emzirmeye uygun hiçbir kıyafet göremeyebilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için, doğum olmadan önce kendinize emzirmeye uygun kıyafetler almayı unutmayın. Bunlar atlet, sütyen, tişört ve hatta elbise gibi günlük hayatta en çok ihtiyaç duyabileceğiniz giysilerdir.

Artık günümüz hamile kıyafetleri tek tip değil. Eskiden bol, robadan ve fazla renk seçeneği olmayan elbiseler giyilirdi. Şimdilerde ise modanın da etkisiyle hamile ürünleri öyle çeşitlendi ki, kendi başına bir giyim akımı haline geldi. Renkleri, desenleri ve modelleri ile sıkıcı olmayan emzirme kıyafetlerinizi hamileyken, emzirirken ve hatta emzirmeyi bıraktığınız zamanlarda bile giyinmeye devam edebilirisiniz.

Hem Emzirir Hem Elbise Giyinirim!

Bir süre önce emzirirken elbise giyinmek deseler şaşırırdınız değil mi? Bebeğiniz doğduktan sonra kıyafet konusunda belki de en özlediğiniz şey elbise olacaktır. Normal bir elbiseyi ya üstten açarak ya da alttan eteğini kaldırarak emzirebilirsiniz ancak. Bunu yapabilmek için de bebeğinizi emzirmek adına ya bir odaya ya da kuytu köşe bir yere çekilmeniz gerekir. Artık kadınlar için bu durumun da çözümü var. Emzirme elbiseleri sayesinde bebeğinizi emzirirken masadan kalkmanıza, sohbeti yarıda kesmenize ya da emzirme odalarında mahsur kalmanıza gerek kalmayacak. Özel dikişleri ve fermuarlı yapıları sayesinde bulunduğunuz noktada özgürce bebeğinizi emzirebilirsiniz. Emzirme elbise modası sayesinde farklı renk ve desenlerde, şık veya günlük giyinebileceğiniz çeşit çeşit elbiseler ile hem hamilelikte hem de doğum sonrasında kendinizi daha da güzel hissedeceksiniz.

 

Emzirmeyi Daha Kolay Hale Getiren Kıyafetler

Emzirme kıyafetleri rahat yapısıyla genelde hamileyken de giyinebileceğiniz ürünlerdir. Göğüs kısmındaki özel dikişleri ve fermuarlı yapıları sayesinde tek bir hamlede rahatlıkla emzirme pozisyonu alabilirsiniz. Sütyen ve atlet emzirme için en önemli parçalardır. Maalesef normal sütyenlerinizi giyinmeniz emzirme açısından çok zor olur; çünkü klipsleri arkadadır ve her emzirmede onları açmak için uğraşmanız gerekir. Kendi sütyeninizin klipslerini açmadan emzirmeye çalışmanız da sütyeninizin yapısını bozar. Emzirme için üretilmiş sütyen ve atletleri tek elle bile rahatlıkla açabilirsiniz. Göğüs kısmının üstünde var olan klipsleri sayesinde bir elinizle bebeğinizi tutarken diğer elinizle de sütyeni rahatlıkla açabilirsiniz. Bazı sütyenler önden açılarak yine size büyük kolaylık sağlarlar.

Emzirmeyi kolaylaştıran bir diğer giyim ürünü ise atlettir. Emzirme için üretilen özel atletler sayesinde ekstradan sütyen giyinmenize gerek kalmaz. Bu ürünü hem evde hem de dışarıda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Emzirme için sütyen denilince hemen akla penye ve tasarımı basit ürünler gelir; fakat kaplı ve şık görünümleriyle her türlü kıyafetinizin altına giyinebileceğiniz sütyenleri ebebekte bulabilirsiniz. Siyah, beyaz ve ten rengi sütyen ve atletler ile kıyafetlerinizle uyumluluğu yakalarsınız.

En Uygun Emzirme Kıyafetleri İçin ebebek’e Gelin!

Kaliteli markalara ait emzirmeye özel sütyen ve atlet çeşitleri üç renk seçenekleriyle ebebek’te. Geniş aralıkta olan emzirme giyim fiyatları ile bütçeniz sarsılmayacak. Kalitesi ile hem hamilelik hem de emzirme döneminde gönül rahatlığıyla kullanacağınız emzirme giyim ürünlerine mağazalarımızdan ve internet sitemizden kolayca sahip olabilirsiniz.