SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Mayoları

BEBEK MAYOLARI

Yaz geldi ve nihayet karpuz kabuğu denize düştü! Ailece havuzlara ya da sahillere koşmanın vakti geldi. Yüzme, yavrularınız için harika bir egzersiz ve bu sıcak yaz aylarında küçüklerinizi eğlendirmenin mükemmel bir yoludur. Yapacağınız tatil, küçük meleğinizin belki de ilk yüzme tecrübesi olacaktır. Miniğiniz suyla oynamaya başlamadan önce onun bedenine uyan, rahat ve güvenilir bir bebek mayosuna ihtiyacı vardır. Bebeğiniz için alışveriş yaptığınızda bu kriterlerin hepsini karşılayan bebek mayoları bulmak çok zor olabilir. Çünkü bebeklere mayo çok çeşitli stilde, desende ve renklerde üretilmektedir. Arasından birini seçmek için sizleri ebebek’e bekleriz.

Kızlar Her Zamanki Gibi Seçenek Bolluğuna Sahip!

Küçük hanımların günlük kıyafetlerinde olduğu gibi kız bebek mayo ve bikinilerinde de seçme şansı çok fazladır. Kız bebek mayoları fırfırlar, fiyonklar, sevdikleri çizgi film karakterlerinin baskıları, renkli puantiyeler, püsküller ve çizgili tasarımlarla karşınıza çıkabilir. Kızlar için, tek parçalı veya iki parçalı tarzları seçebileceğiniz gibi güneşe aşırı duyarlı bebekleriniz için uzun kollu mayolar da satın alabilirsiniz. Prensesleriniz için halterci, boyundan bağlamalı, kalın ve ince askılı mayoları; uzun, kısa, üçgen bikinileri ve hatta mayokinileri bile bulmanız zor değil. Size düşen zor kısım, bu kadar çok çeşit arasından seçim yapmak olacaktır.

Erkek Bebekler İçin de Mayo Seçenekleri Çoğaldı

Kız bebeklere uygun üretilmiş mayolar neredeyse sonsuz sayıda renk, stil, malzeme ve tasarıma sahiptir. Peki erkek bebek mayoları da böyle midir? Günümüz tasarımcıları oğullarınızı da düşünmeye başladı. Tek parçalı şortlu ve slip modellerin yanına yeni tasarımlar eklendi. Tek parçadan oluşan tulum mayolar bunlardan biridir. Ayrıca güneşten çok fazla etkilenen hassas ciltli bebekleriniz için, iki parçadan oluşan uzun kollu ve şort takımdan oluşan erkek bebek mayoları da mevcut. Yine tek parçadan oluşan yüzücü stili erkek bebeklerin beğenisine sunuluyor. Rengârenk deniz temalı erkek mayoların yanı sıra, oğlunuzun sevdiği çizgi film karakterini de üzerinde taşıması olası bir hal aldı.

Bebek Bikinileri ve Mayoları Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Bebek mayoları gerçekten çok sevimli olabilmektedir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda bebek bikinileri ve mayoları mevcuttur. Ama bebeklere mayo seçerken dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta bulunmaktadır.

Güneşten Gelen Zararlı Işınlara Dikkat!

Dermatologlar, UV ışınlarının doğrudan cilt kanserine yol açtığını söylemektedirler. İleri düzeyde güneş yanığı, bebeklerinizin ve küçük çocuklarınızın hayatlarının ilerleyen dönemlerinde deri kanserine yol açabilir. Bu nedenle bebeklere mayo seçerken en önemli faktör, mayoda kullanılan kumaşın güneş korumalı bir yapıya sahip olmasıdır. Miniklerimizin biz yetişkinlere göre daha ince derileri vardır. Bu durumda da sandığınızdan çok daha hızlı yanabileceklerini unutmamak gerekir.

Bedenlerine Tam Oturan Mayoları Seçmekte Yarar Var

Bebeğiniz için aldığınız mayo, çok küçük olduğu zaman ona fazlaca rahatsızlık verebilir. Bel bölgesindeki lastik çok sıkıysa bebeğinizin cildini kızartabilir. Öte yandan mayosu çok büyük olursa, bebeğiniz suyla oynarken mayo üzerinden çıkabilir. Bebek mayosunun paçası veya mayonun etekli kısmı olması gerekenden uzunsa, havuzun kenarına veya havuzdaki merdiven korkuluklarına takılabilir. Bu da bebeğinizin tehlikeye düşmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle etiketlerine bakıp bebeğinizin yaş, boy ve kilosuna bakarak alışveriş yapmalısınız ve beğinizin üzerine tam uyan mayoları tercih etmelisiniz.

Parlak ve Canlı Renkler

Küçüğünüz için daha açık renklerle tasarlanmış mayolar satın alabilirsiniz. Ancak bu renklerin güneş, tuzlu su ve klor etkisiyle çok hızlı bir şekilde solabileceğini de unutmayın. Bu faktörlere maruz kalan mayolar eski ve yıpranmış görünebilir. Bebek bikinileri ve mayolarının ömrünü uzatmak için daha parlak renkler almak iyi bir fikir olabilir.

Küçük Kazalar Yaşanmasın ve Hep Kuru Kalsınlar

Bebekler, henüz tuvalet eğitimi almamışsa özel yüzücü çocuk bezlerine ihtiyaç duyacaklardır. Daha güçlü elastik malzemeye sahip olan bu özel bezler, sızıntıları hapsederek küçük kazaların yaşanmasını önler. Günümüzde hem tekrar tekrar kullanılabilen hem de tek kullanımlık yüzücü bezleri vardır. Bunlardan birini alarak hem sizin hem bebeğinizin tatilin keyfini çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizi rahat ettiren ve çabuk kuruyan likra kumaşa benzer bir malzemeden yapılmış mayolar da vardır. Böylesi çabuk kuruyan kumaşlarla üretilen bebek mayoları sayesinde yavrunuz hemen kuruyacak ve üşümeyecektir.

Belki İki Sezon Giyilebilir

Küçük yavrularınıza mayo satın alacağınız zaman, birden fazla sezonda kullanılsa fena olmaz diye düşünebilirsiniz. Akıllıca seçimler yaparak belki de yavrunuzun mayosunu iki mevsim kullanabilirsiniz. Kız bebek mayolarında tek parçalı olanlar için bunu söylemek zor, ancak imkânsız değil. Kızlar için tek parça mayolarda ayarlanabilir askılı modeller bulmaya çalışın ve askı boyutunu yavrunuzun boyuna göre ayarlayın. Bikinilerin alt ve üst kısımlarının iple bağlanabilir özellikte olan kız bebek mayolarını seçerseniz bebeğinizin bir sezon daha kullanma olasılığınızı artırabilirsiniz.

Bebeklerinize Yaşatacağınız Anılar Paha Biçilemez!

Bebeğinizin kumsala ve havuza yaptığı ilk ziyaretler, ömür boyu saklayacağınız unutulmaz anılar olacaktır. Yazın çekildiğimiz fotoğrafların çoğunun arka planında havuz ya da plaj vardır. Onların üzerinde ise bebek mayoları olacaktır. Bu unutulmaz hatıralar için bebeğinize ebebek’ten birbirinden kullanışlı ve şık minik mayoları uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller dileriz.